Search This Blog

Monday, August 1, 2011

Eestis elamisest ja mitte elamisest jne

Minul ajab hinge täis see, kui keegi võtab suu täis teemal, kui isamaaline ta on, et kuidagi ei saa siit ära minna ja teeb peent irooniat teemal, kuidas ära minnakse raha pärast.
No ei ole see nii. Ära minnakse üldse mitte ainult raha pärast ja kaugeltki mitte sellepärast, et ei tunta end eestlasena ning ei armastata oma kodumaad.
Minnakse, et areneda, õppida, ringi vaadata...
Vahel tullakse tagasi, vahel ei tulda. Mis siis, et ollakse mujal, kodu armastatakse enamasti ikka samamoodi, vast ehk rohkemgi.
Tänitajatel oleks vahel kasulik mõelda sellele, et riik ei saa olla suletud süsteem, kust ei minda ja kuhu ei tulda. Mõelda vast sellelegi, et needsamad minejad, või siis paljud neist, saavad omal elualal areneda just seal, kuhu nad läinud on. Vahest peaks mõtlema ka sellele, et meie pisikesele kodumaale on vaja nii neid inimesi, kes õpivad seal mujal erialasid, mida meil siin kodus ei õpetata või siis ei õpetata nii hästi, kui seal mujal. Äkki mõtleks veel sedagi, et paljud neist inimestest, kes on ära, tegutsevad ja töötavad selle nimel, et meil siin Eestis oleks parem elu.
Kindlasti on ka neid, kes töötavad ja elavad mujal raha pärast. Mina ei oska seda küll pahaks panna, miks mitte, eks igaüks tahab paremat elu.
Kallid eestlased, meid on nii vähe, no elame oma elusid kas siin või kaugel ja püüame olla avatud.
Vabandan, kui kellegi rahvustundeid haavasin.

No comments:

Post a Comment